Na peníze nesázejte
Jste těmi, kdo neradi riskují? Pak si určitě mimo jiné i v rámci svých možností šetříte na možné horší časy. Možná si odkládáte méně, možná více, ale činíte tak, protože chcete mít klid, kdyby se někdy náhodou něco zvrtnulo a vy byste se ocitli bez dostatku finančních prostředků.
A dá se říct, že si za takové počínání zasluhujete pochvalu. Zasluhujete si ocenění, a nikoliv to, čeho se vám zejména v dnešní době dostává.
Vždyť se na to jenom podívejte, jak jste za svoji spořivost nejednou ‚trestáni‘. Ono nestačí jenom to, že jsou úroky poskytované finančními institucemi za vklady zdaňované, ale navíc jsou tyto vesměs na nule nebo jen těsně nad ní, což znamená, že nedokážou ani zdaleka kompenzovat ztráty, jež vznikají působením inflace. A to v době, kdy se ekonomice ani trochu nedaří a v souvislosti s tím reálná hodnota naší měny klesá nebývalým tempem.
Zkrátka a dobře ti, kdo v dnešní době mají naspořené peníze, na těchto jenom prodělávají. Nemohou si za ně dovolit pořídit tolik zboží a služeb, kolik by jich dostali dříve, a čím déle tento stav trvá a bude trvat, tím menší hodnotu měna má a bude mít. A ti, kdo mají našetřené peníze, na tom nevyhnutelně prodělají.
Anebo také vůbec prodělat nemusí. To ale jedině v případě, že správně investují.
Správnou investicí tu ale nejsou míněny nějaké cenné papíry či fondy, u nichž se sice určité zhodnocení nabízí, ale je neskrývaně provázeno rizikem, že se ho nejen nedosáhne, ale člověk může přijít i o to, co sem vložil, a být tak na tom ještě hůř, než kdyby neinvestoval.
Správnou investicí je tu míněn výkup zlata. Investiční zlato je totiž právě v takových kritických dobách, jakou je naše pandemií negativně ovlivněná přítomnost, jedinou jistotou, že se neprodělá. Toto má v sobě ukrytu trvalou hodnotu, a čím je měna znehodnocenější, tím víc za něj lze dostat.
A proto je dnes prozíravý jen ten střadatel, který vkládá své jmění do zlata. Jenom tady se neprodělá.